Season Summary

OverallConf.StreakHomeNeutralAway
19-10-26-6-1Lost 26 - 24-4-29 - 4

2019-2020 Season Schedule & Results

Subscribe to this schedule with your calendar

NOTE: To more easily view a table from your phone, please scroll to the right, or rotate your device.

DateOpponentLocationGame TimeResult
Jr. VarsityVarsityJr. VarsityVarsity
11/23/2019EastviewEagan Ice Arena5:007:00W, 3-1L, 1 - 3
11/29/2019Cretin-Derham HallBloomington Ice Garden5:00 7:00W, 4-3
11/30/2019BlakeBloomington Ice Garden5:007:00L, 2-3
12/3/2019FarmingtonSt. Thomas Ice Arena5:007:00W, 7-1
12/7/2019MinnetonkaSt. Thomas Ice Arena5:007:00W, 3-2
12/11/2019Benilde-St. Margaret'sSt. Louis Park Recreation Center5:007:00 W, 8-2W, 3-2
12/14/2019Holy FamilySt. Thomas Ice Arena5:007:00 L, 1-4
12/21/2019Hill MurrayTRIA Arena1:00TBD T, 1-1
12/26/2019Eden PrairiePrior Lake Community Center3:005:00 T, 2-2
12/27/2019EdinaPrior Lake Community Center5:307:30 L, 1-2
12/28/2019Totino-GracePrior Lake Community Center3:005:00 W, 6-3
1/2/2020RosemountRosemount Community Center5:007:00 L, 1-3
1/4/2020MahtomediSt. Croix Rec Center5:307:30 L, 2-4
1/9/2020HastingsSt. Thomas Ice Arena5:007:00 L, 1-5
1/14/2020TartanTartan Ice Arena4:457:00 W, 6-0
1/21/2020Bloomington JeffersonSt. Thomas Ice Arena5:007:00 W. 5-2
1/23/2020South Saint PaulSt. Thomas Ice Arena

5:007:00 W, 5-3
1/25/2020SimleySt. Thomas Ice Arena2:004:00 W, 8-0
1/30/2020Hill MurrayAldrich Arena5:007:00 L, 2-3
2/1/2020Duluth MarshallMars Lakeview Arena, Duluth8:006:00 W, 3-1
2/4/2020MahtomediSt. Thomas Ice Arena5:007:00 W, 3-1
2/8/2020Henry SibleyWest Saint Paul Ice Arena5:007:00 W, 5-2
2/11/2020StillwaterSt. Croix Rec Center5:307:30 W. 5-2
2/13/2020MinnetonkaPagel Ice Arena5:007:00 W, 2-1
2/14/2020Eveleth-GilbertEveleth Hippodrome4:006:00 W, 5-2
Sectional Playoffs
2/20/2020EastviewApple Valley Sports Rink7:00W, 5-0
2/22/2020RosemountRosemount Community Center7:00W, 3-1
2/27/2020BurnsvilleBraemar Arena7:00 W, 2-0
State Tournament
3/5/2020AndoverXcel Arena6:00W, 3-2
3/6/2020Hill MurrayXcel Arena8:00L, 2-3
3/7/2020BlakeXcel Arena4:00 L, 0-4

Section 3AA:  Apple Valley, Bloomington Jefferson, Burnsville, Eagan, East Ridge, Eastview, Park Cottage Grove, Roemount, Saint Thomas Academy

Subscribe to this schedule with your calendar